Заглавие на курса

Курсът е предназначен за студенти от различни специалности, които се нуждаят от познания в областта на детската психология. Той обхваща възрастово-психологическите особености на детството и юношеството, като поставя акцент върху процесите на учене, възпитание, както и върху аномалното развитие и девиантното поведение при подрастващите. Основната цел на курса е да формира у обучаваните нагласи за съобразяване с психологическите специфики на децата и юношите, което е ключово за ефективната работа с тях.

Какво ще научите?

В този курс ще придобиете знания за възрастовите периоди в детството и юношеството, както и за психологическите специфики на поведението в различните етапи на развитието. Ще се запознаете с основите на психологията на аномалното развитие и ще развиете умения за ефективно взаимодействие с деца и юноши, като се научите да разпознавате техните индивидуални психологически профили. Освен това, курсът ще ви помогне да изградите нагласи за работа с подрастващи, психологически анализ на поведението и саморегулация, необходими за професионално и личностно развитие.

За кого е този курс?

Курсът е подходящ за хора, които работят или планират да работят с деца и юноши. Той е особено ценен за бъдещи учители, психолози, социални работници, педагози, специалисти по възпитателна дейност, както и за всички, които се интересуват от детската и юношеската психология. Обучението е полезно за онези, които искат да разберат възрастово-психологическите особености, да усвоят ефективни модели за взаимодействие и да развият нагласа за анализ и подкрепа на подрастващите.

Запишете се сега и подобрете познанията си в сферата на детската психология!

препоръчителна подготовка и библиография:

1. Балтаджиева, Й. (2001). Псиохлогия на общуването в начална училищна възраст. С., „Диамант“.
2. Бончева, И. (2013). Психология на детското развитие. С., „Славена“
3. Деларош, П.(2011). Проблемите на юношеството. С., ЦПСП.
4. Матанова, В. (2003). Психология на аномалното развитие. С., Софи-Р
5. Стаматов, Р.(2000). Детска психология, П., Хермес
6. Гинът, Х. (2007). Детето и ние. С., Изток-Запад.
7. Тагарева, К. (2017). Психология на развитието в ранна възраст. Диагностика. П., УИ „Св. Паисий Хилендарски“

електронни източници:
1. http://psychology-bg.org/a%d1%80%d1%85%d0%b8%d0%b2-%d0%bd%d0%b0%d1%83%d1%87%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d0%be%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b0%d1%86%d0%b8%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%ba/

  • Преподавател:

  • Кога и от колко часа

    НАТФИЗ “Кр. Сарафов”
    ул. “Г. С. Раковски” 108А

  • Курсът е на цена от 200.00лв. с включен ДДС

проф. д-р Котаран Мацуранов

Киноакадемик, специалист по котешка драма и филмова мъркация

Проф. Мацуранов е водещ изследовател в сферата на котешката кинематография, известен с труда си „Мяу в кадър: изразни средства на мъркането в неореалистичната епоха“. Започва академичната си кариера с документалния шедьовър „Кутията е сцена: театърът на котката“, заснет изцяло в 4K и кутия от обувки.

Преподава курсове като:

  • „Мизансцен с котешка лапа“

  • „Методът на Станислафски за писани“

  • „Как да режисираш котка (невъзможно, но опитай)“

Известен е с експерименталния си филм „Три минути тишина и котка гледа в стената“, номиниран за „Златна топка прежда“ на фестивала в Мяунхен.

В свободното си време Мацуранов пише сценарии на мюзикъли за котки и води семинари по „пасивна актьорска съпротива“ с участието на домашни любимци.